Tradycja tkwi w garnku

Używały ich już nasze babcie i mamy. To zdecydowanie jeden z najpopularniejszych rodzajów naczyń, służących do przygotowywania potraw, jakie wykorzystuje się od dawna w polskich kuchniach. Z pewnością unikatowy jest ich wygląd, ale również wyróżniają się pełną ochroną zdrowia domowników. Mowa oczywiście o garnkach emaliowanych.

Dlaczego warto wybrać emaliowane garnki?

W Polsce są one jednym z najpopularniejszych kupowanych naczyń kuchennych. Garnki emaliowane wytwarzane są przy zastosowaniu, z góry narzuconej technologii, która sprawia, że są one wysoce bezpieczne w użyciu, nie występują w nich żadne składniki uczulające i co dla wielu z nas bardzo ważne są całkowicie neutralne dla środowiska naturalnego.

Zdecydowanie się na garnki pokryte szczelną powłoką emaliowaną sprawia również, że są one odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo nie ma możliwości gromadzenia się bakterii oraz zanieczyszczeń.

Piękna kuchnia

Technologia, jaką stosuje się w produkcji garnków emaliowanych, czyli ich pokrywanie specjalną emalią sprawia, że zyskujemy niepowtarzalną możliwość ich zdobienia, której nie ma w przypadku innych rodzajów garnków. Poszukując idealnych dla naszej kuchni naczyń do gotowania, mamy więc możliwość dokonania wyboru pośród licznych wzorów oraz kolorów garnków. W ten sposób dopasowujemy produkt, do tego, co nam się podoba lub kolorystyki naszej kuchni, tak aby w całości dostrzegalna była spójność.

Osobny garnek na dziecięce obiadki

Zwykle, gdy pojawia się dziecko, przydatny okazuje się osobny mały garnek lub rondelek do odgrzewania dedykowanych dla niego obiadków. W tej roli świetnie sprawdzają się emaliowane garnki od polskich producentów. Wiele z nich posiada również charakterystyczne ozdoby, które od razu będą kojarzyły się z dzieckiem, tak aby domownicy nie mieli kłopotu z jego odróżnieniem, np. misia.

Nie tak łatwo przypalić!

Garnki emaliowane, również w swoim wnętrzu posiadają specjalną powierzchnię, dzięki której jak zaznacza wiele osób bardzo trudno w nich przypalić nawet dżem. Oczywiście nie zwalnia nas to z mieszania, ale wiele produktów zwyczajnie nie przywiera do ścian w czasie gotowania, co z pewnością jest wysoce wygodne, bo unikamy zniszczenia garnka oraz niemiłej i szkodliwej dla nas spalenizny.

Wyjątkowe wzory

W sklepach możemy znaleźć garnki z pięknymi wzorami, które nawiązują zarówno do rodzinnych tradycji, jak i do tych regionalnych. W Polsce szczycimy się obecnością bogatego regionalnego wzornictwa, które w każdej części kraju czymś się wyróżnia. Mamy Kaszubów, górali czy Ślązaków, i garnki również mogą być dopasowane do kultury regionu czy pochodzenia właścicieli.

Garnki emaliowane w naszej kuchni

Sprawdzą się z pewnością. Możemy w nich gotować smacznie, zdrowo i tradycyjnie. Ten stosunkowo niewielki przedmiot, który obecny jest właściwie w każdej kuchni stanowi również element tradycji i z pewnością wpływa na smak domowych potraw. Te najdoskonalsze bywają przekazywane z pokolenia na pokolenie. Może Ty też masz w domu garnek, w którym gotowała jeszcze Twoja babcia? Czy dania z niego nie smakują jakoś inaczej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *