Specjalne garnki emaliowane na płytę indukcyjną

W coraz większej ilości domów popularnym rodzajem kuchenki staje się indukcja. Decydując się na nowoczesne rozwiązania, możemy mieć pewność, że sprzęt będzie nowoczesny i będzie zużywał nawet o około 25% mniej energii niżeli tradycyjne kuchenki elektryczne. Istotne, w szczególności dla osób z małymi dziećmi jest, że powierzchnia takiej płyty się nie nagrzewa. Zastosowano w niej zjawisko indukcji elektromagnetycznej, które powoduje, że zamieniana w ciepło energia dokonuje rozgrzania dna garnka. W związku z tym, gdy decydujemy się na zakup płyty indukcyjnej, powinniśmy dopasować do niej również rodzaj naczyń. Jeśli uwielbiasz emaliowane garnki, podpowiadamy na co, należy koniecznie zwrócić uwagę.

Komplet garnków emaliowanych na indukcję

Gdy zaczniemy oglądać w sklepie specjalne garnki emaliowane, przeznaczone na indukcje, to w pierwszym odruchu, z pewnością wyda nam się, że absolutnie niczym się one nie wyróżniają. Pojawia się więc problem, w jaki sposób je wybrać, abyśmy byli zadowoleni? Przede wszystkim, jeśli chcemy używać zakupionych garnków na płycie indukcyjnej, to niezwykle istotne będzie, aby był on w taki właśnie sposób oznaczony przez producenta.

 

W kolejnym kroku zwróćmy uwagę na budowę wybranego garnka. Płyta indukcyjna się nie nagrzewa, więc jeśli zależy nam na równomiernym rozłożeniu ciepła i skutecznym gotowaniu, to garnek emaliowany, na jaki się zdecydujemy, powinien mieć całkowicie płaskie dno. To niezwykle istotne, gdy wiele tego rodzaju kuchenek zwyczajnie nie działa, jeśli dno nie jest płaskie.

Można przeprowadzić w sklepie niewielki eksperyment. Warto bowiem wiedzieć, że garnki emaliowane z przeznaczeniem na indukcję przyciągają do siebie magnes, jeśli się przyczepi, to garnek się nadaje.

Specjalne oznaczenia

Każdy z producentów dokonuje odpowiednich oznaczeń na produkowanych przez siebie garnkach, z przeznaczeniem na indukcję. Są one przyjęte odgórnie. W przypadku płyty indukcyjnej piktogram przedstawia rodzaj szlaczka z kilkoma pętelkami.

Jeśli zakupy przeprowadzamy stacjonarnie, możemy sprawdzić, czy na wybranym garnku znajduje się takie oznaczenie. W sytuacji natomiast, gdy przez internet, warto dokładnie czytać opis produktu, który powinien zawierać taką informację. Oznaczenia znajdują się zarówno na opakowania, jak i na samych naczyniach. Dość powszechnie na dnie garnka umieszczony jest symbol lub całe dno pokrywają wykropkowane okręgi, z których każdy punkt jest wyżłobiony.

Kształt i rozmiar garnków na indukcję

Zdecydowanie najlepiej będzie kupić zestaw garnków emaliowanych na indukcję. Dlaczego? Wówczas z całą pewnością, do każdej przestrzeni grzejnej dopasujemy odpowiedni. Niektóre kuchenki nie działają, gdy garnek jest większy od pola, na którym został ustawiony. Dlatego powinny one zostać odpowiednio dopasowane. Problem ten znika w przypadku nowoczesnych kuchenek, które posiadają sensory na całej powierzchni.

Warto przed rozpoczęciem zakupów garnków na płytę indukcyjną dowiedzieć się czego właściwie potrzebujemy i jak to znaleźć, aby mieć pełną satysfakcję. Dlatego mamy nadzieje, że powyższy artykuł nieco ułatwi zakup emaliowanych garnków na indukcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *