Naczynia emaliowane o zastosowaniu praktycznym i dekoracyjnym

Wybierając naczynia, z których będziemy korzystać w naszym domu i kuchni, najczęściej stawiamy przede wszystkim na te, które wydają nam się najbardziej potrzebne, czyli emaliowane garnki oraz czajnik. Na rynku dostępne są Również innego rodzaju naczynia emaliowane, które nie koniecznie musimy wykorzystywać zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem. Warto stworzyć wyraźny element w stylu art déco w naszym domu, dodać aranżacji duszy.

Nietypowe zastosowanie naczyń emaliowanych

Zestaw garnków emaliowanych może posłużyć nam przykładowo jako nietuzinkowe doniczki, w których na parapecie oryginalnie ustawimy swoje piękne kwiaty. Zastosowania mogą być różne, a najlepiej sprawdzą się takie stylizowane na starsze, przypominające o historii, które mogą pokazać naszą dbałość o szczegóły w kwestii aranżacji własnej przestrzeni.

W sklepach znajdziemy również przykładowo kanki na mleko emaliowane czy dzbanki. Z tych naczyń będą idealne wazony, które świetnie ozdobią komodę lub staną się oryginalną dekoracją na stole. Pięknym gadżetem, który może być i praktyczny i dekoracyjny jest emaliowana kawiarka. Ich piękne zdobienia przyciągają oko i rewelacyjnie wpisują się właściwie w każde wnętrze.

Moda w akcencie

Elementy wystroju – te większe, które posiadają swoją historię, są dość kosztowne i nie każdy może pozwolić sobie na ich nabycie. Tymczasem starsze naczynia lub na takie stylizowane, mogą okazać się świetnym uzupełnieniem dekoracyjnym, w naszym precyzyjnie zaplanowanym wystroju mieszkania. A co bardzo ciekawe, takie stare wstawki, nawet w nowoczesnych, wręcz industrialnych wnętrzach są obecnie niezwykle modne. Zaprezentują więc naszym gościom, jakie posiadamy wyczucie stylu i niebanalny gust.

Dlaczego emalia?

Niekwestionowaną zaletą naczyń pokrytych emalią jest fakt, iż są one wytrzymałe i ponadczasowe, a patrząc na nie, wielu z nas przypomina sobie wakacje na wsi u dziadków i błogie czasy dzieciństwa. To z całą pewnością elementy, które kojarzą się z czymś, co było. Komplet garnków emaliowanych to coś, co musiało znajdować się w każdej babcinej kuchni. A z całą pewnością większość z nich posiadała również kanki na mleko czy emaliowane dzbany – bo kto ich dawniej nie miał. Dlaczego więc nie połączyć w wystroju swojego wnętrza kilku aspektów? Jeśli szukamy „starego” uzupełnienia dla nowoczesnej przestrzeni, może warto pójść właśnie w tę stronę i ustawić kankę na mleko, taką, jaką miała babcia w formie wazonu? W ten sposób będzie nie tylko stylowo, ale i nieco sentymentalnie, pojawią się emocje, a przestrzeń będzie jeszcze bardziej nasza.

Dawne przedmioty codziennego użytku świetnie sprawdzają się jako dekoracje w dzisiejszych mieszkaniach. Z pewnością piękne polne kwiaty, wystawione na stole w kance na mleko naszej babci zrobią wrażenie na gościach. Nawet jeśli pośród nich znajdzie się architekt wnętrz, któremu będziemy chcieli zaimponować. A co również bardzo istotne dajemy drugie życie emaliowanym naczyniom, które dawniej służyły w każdym gospodarstwie domowym na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *